Nákup online

Online svět není pro nikoho novinkou a ani nakupování v e-shopu jistě není třeba představovat.
Bytové tapety mohou být však něčím specifické a na to bychom Vás chtěli upozornit.

Množství tapet - kolik rolí budete potřebovat?

Základním kamenem úspěchu je správné množství tapet. Většina tapet má šířku role 53 cm a návin 10 m. 
Máte-li stěnu vysokou do 250 cm, bude pro Vás důležité, jestli má tapeta vzor, který je potřeba navázat na vedlejších pruzích. K tomu slouží údaj raport. Raport 0 cm pro Vás bude znamenat, že jedna role tapety vystačí na 4 svislé pruhy (4 x 53 cm = 212 cm na šířku stěny).
Při navazování vzoru (raport jiný než 0 cm) vystačí role pouze na 3 pruhy (3 x 53 cm = 159 cm).
Máte-li stropy vyšší, přibližně do 300 cm, vyjde jedna role tapety na 3 svislé pruhy a nezáleží na velikosti raportu.

Máte složitější stěny pro výpočet spotřeby nebo si zkrátka jen chcete být jistí množstvím? Pošlete nám rozměry stěn nebo nákres se všemi kótami (klidně jen vyfoťte ručně nakreslený) a my Vám se spotřebou pomůžeme. Neposílejte metry čtvereční, to nám při počítání nepomůže!

Vzorky tapet - nejste si jistí výběrem?

Fotky tapet, obrazovka a technologie nejsou všemocné a nedokáží vždy zprostředkovat realitu barev a materiálu tapety. Jestliže chcete mít větší jistotu nebo váháte mezi několika druhy tapet, pošleme Vám až 5 ks vzorečků.
Vzorky stříháme z ukázkových knih a není možné tak posílat velké kusy tapet. Posíláme proužky přibližně 3 cm široké, tak abyste si mohli sáhnout na materiál a viděli co nejvíce barev z tapety. Celý vzor si prohlédnete online :-)

Za vratnou zálohu Vám pošleme na půjčení celou knihu tapet...

Není problém Vám na pár dní půjčit celou kolekci tapet (knihy o velikosti přibližně 40 x 40 cm) s reálnými vzorky všech tapet, které se dají krásně kombinovat jedna s druhou. Půjčení se Vám určitě vyplatí i v případě, že váháte nad více odstíny téže tapety. Zálohu nám pošlete na základě vystavení dokladu na účet (500 Kč / kniha) a my Vám knihy pošleme domů ideálně na víkend, ať máte čas na výběr. Knihy nám pak pošlete zpět a celou zálohu Vám po obdržení vrátíme nebo odečteme z objednávky.

Kam posílat dotazy ohledně spotřeby tapety, vzorků nebo půjčení knih?

  • email: tapety@tapetyzlin.cz,
  • zprávou na našem facebooku nebo instagramu,
  • WhatsApp na číslo 608 040 371.

Nezapomeňte na lepidlo na tapety a pomůcky k tapetování!

Vše potřebné (kromě šikovných rukou) najdete v našem e-shopu. Lepidla nabízíme prášková nebo tekutá. Jaké vybrat? Práškové lepidlo je určitě levnější, musíte jej ale správně namíchat s vodou. Pokud chtete mít jistotu, že je lepidlo namíchané, jak má být, volte raději tekuté lepidlo - je ve 4 velikostech a jedno kilo vystačí přibližně na 5 - 6 m2.
Pozor, tekutá lepidla nemůžeme posílat v zimě při nízkých teplotách, aby nepřemrzlo! V tomto období raději volte práškové nebo si udělejte cestu k nám do prodejny ;-)